TRIOS MOVE

TRIOS MOVE to mobilny skaner wewnątrzustny
do pobierania cyfrowych wycisków.

Wybrane funkcjonalności skanera
i oprogramowania.

 

TRIOS MOVE to mobilny skaner wewnątrzustny do pobierania cyfrowych wycisków.

Urządzenie przeznaczone jest do cyfrowej rejestracji pola protetycznego w ustach pacjenta w postaci obrazu 3D.

Ergonomiczna i lekka konstrukcja TRIOS MOVE pozwala zawsze ustawić ekran w odpowiednim miejscu i cieszyć się najwyższym komfortem użytkowania. Urządzenie wykorzystuje najnowsze technologie skanowania.

Skaner pracuje ze stałą, bardzo dużą dokładnością, a obraz pracy pokazywany jest na ekranie w naturalnych kolorach w czasie rzeczywistym.

Wybrane funkcjonalności skanera i oprogramowania:

-Monitorowanie pacjenta 3Shape TRIOS: umożliwia dentystom porównywanie skanów pacjentów między wizytami w celu monitorowania zmian ich leczenia oraz identyfikowania skutecznego plany opieki.

Informacje można udostępniać pacjentom.

-TRIOS Smile Design. Skanowanie w kolorach rzeczywistych.

-TRIOS Treatment Simulator. Możliwość porównywania stanu obecnego uzębienia z oczekiwanymi wynikami leczenia.

-TRIOS Patient Specific Motion. Automatyczna rejestracja dynamicznej artykulacji.

Ta innowacyjna technologia zapewnia bardzo wysoką dokładność odwzrorowania uzębienia pacjenta, z pominięciem nieprzyjemnego procesu podawania masy na łyżce wyciskowej.

Skaner wewnątrzustny 3Shape to precyzyjna kamera 3D, która poprzez wykonanie serii zdjęć odwzorowuje przestrzenny obraz szczęki i żuchwy. Jednocześnie określa warunki zgryzowe oraz naturalną kolorystykę każdej partii uzębienia pacjenta.

Tak uzyskany obraz 3D, służy do opracowania planu leczenia, a następnie przesyłania do laboratorium dokładnego obrazu zębów pacjenta, gdzie na tej podstawie zostaje wykonana praca protetyczna.

Co ważne dla pacjentów, skraca czas wykonania pracy, a pobranie wycisków ogranicza do wykonania cyklu zdjęć skanerem wewnątrzustnym.

Wielu pacjentów podczas pobierania wycisku doznało niekomfortowego uczucia związanego z podaniem masy wyciskowej. Dzięki najnowszej technologii skanowania obrazu, tradycyjne wyciski trafiają dosłownie do historii stomatologii.

Zastosowanie skanera w ortodoncji:

-Skaner, oprócz tego, że zastępuje klasyczny wycisk, pełni także bardzo ważną funkcję diagnostyczną, możemy zaobserwować kontakty przedwczesne oraz wykonać na pierwszej wizycie wstępny plan leczenia.

-Skanowanie charakteryzuje się większą dokładnością i utrzymaniem idealnych wymiarów łuków zębowych w porównaniu z pobieraniem wycisku klasycznego masami wyciskowymi, które mogą tracić te parametry z różnych powodów.

-Podczas skanowania rejestrowane są tkanki twarde i miękkie w prawidłowym położeniu, ponieważ nie są uciśnięte przez masę wyciskową.

– Eliminuje również błąd ludzki, np. przeciągnięcie. Unika się także błędów wynikających ze zmiany konsystencji masy w trakcie zastygania, kiedy może dojść do minimalnych zmian wymiarów.

-Podczas wykonywania modeli stereograficznych w oparciu o wycisk cyfrowy (drukarka 3D) nie występuje ryzyko zmiany wymiaru w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli gipsowych .

Z wielu współczesnych badań wynika, że technika cyfrowego wycisku jest łatwiejsza do przeprowadzenia oraz wymaga mniejszego nakładu czasu i pracy. Możliwe jest także powtórzenie części badania bez konieczności poprawiania całego wycisku, w każdej chwili można wykonać ponowny skan. Nie ma również konieczności użycia żadnego materiału do rejestracji zwarcia (ochrona środowiska). Cyfrowa rejestracja (tzw. elektroniczny wycisk) warunków anatomicznych jamy ustnej to duży komfort dla pacjenta. Dodatkowo, skaner, oprócz zastępowania klasycznego wycisku, pełni także bardzo ważną funkcję diagnostyczną. Szybkie, wygodne dla pacjenta, cyfrowe zarejestrowanie warunków w jamie ustnej daje bezpośredni dostęp do trójwymiarowego obrazu.

Dzięki temu ortodonci mogą przeprowadzić wstępną analizę łuków zębowych w różnej projekcji i w różnym powiększeniu, ponieważ obraz na ekranie monitora można powiększać i obracać. W klasycznym postępowaniu taka analiza jest nie do uzyskania.