AIRFLOW®

 

AIRFLOW® Prophylaxis Master to najnowsza innowacja wprowadzona przez firmę EMS do systemu Guided Biofilm Therapy: unikalne rozwiązanie do stosowania w próchnicy, profilaktyce chorób przyzębia i leczeniu podtrzymującym.

Piasek AIRFLOW® Plus usuwa biofilm, osady i świeży kamień nad- i poddziąsłowo, ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych.

Koniec z gumkami, szczoteczkami i pastą. EMS PIEZON® NO PAIN z końcówkami PS pozwala na przeprowadzenie minimalnie inwazyjnego skalingu wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Zabieg przeprowadzany jest przy regulowanej temperaturze irygacji i aktywowany za pomocą bezprzewodowego sterownika nożnego.

W Krochmalska Dental Lab stosujemy pracę zgodnie z zasadami Guided Biofilm Therapy.

-Wybarwienie biofilmu

-Higienizacja za pomocą bardzo delikatnego piasku, polerowanie przy jego użyciu szkliwa i uzupełnień protetycznych

-Minimalizacja użycia skalera

-Profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej

Mając na uwadze zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, dążymy do minimalizowania ilości powstającego podczas zabiegów higienizacji aerozolu. Stosowanie odpowiednich procedur oraz preparatów pozwala nam nie tylko ograniczyć jego ilość (nawet do 90%!), ale również dezaktywować jego potencjalnie niebezpieczne składniki. Kluczowe jest tu zastosowanie piasku PLUS – najdrobniejszego na świecie piasku, na bazie erytrytolu, który jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Jego właściwości pozwalają nie tylko skutecznie usunąć biofilm bakteryjny, ale również skutecznie oczyścić i wypolerować powierzchnię szkliwa, uzupełnień protetycznych, aparatów ortodontycznych, a nawet implantów. Zabieg higienizacji nie wiąże się już z chmurą słonego pyłu, która towarzyszyła przy użyciu piasków starej generacji.